Folie i membrany dachowe Fakro

fakro

Folie paroizolacyjne 

Folia paroizolacyjna to materiał osłaniający termoizolację i konstrukcję dachu przed przenikaniem pary wodnej z pomieszczeń mieszkalnych. Ułożona jest pomiędzy ociepleniem a elementami wykończeniowymi - najczęściej płytami gipsowo - kartonowymi. Stanowi barierę dla pary wodnej powstającej wewnątrz budynku, chroniąc tym samym drewniane elementy konstrukcji dachowej oraz termoizolację przed zawilgoceniem. Folia paroizolacyjna pełni funkcję dodatkowej wiatroizolacji - zapobiega stratom ciepła spowodowanym swobodną cyrkulacją powietrza i przewiewaniem dachu. 

NA DACHU I ŚCIANACH

mbr1

membrany o wysokiej paroprzepuszczalności 

Membrany dachowe EUROTOP to warstwy wstępnego krycia, które poprawiają szczelność pokrycia dachowego. Rozwiązują problemy związane z gromadzeniem się skroplonej pary wodnej w termoizolacji i konstrukcji dachu. Membrany EUROTOP możemy stosować jako materiał wstępnego krycia w dachach spadzistych – zarówno w przypadku konstrukcji z poddaszem mieszkalnym jak i nieużytkowym oraz w ścianach zewnętrznych jako wiatroizolacja. 

mbr2

Folie kf 96 nisko paroprzepuszczalne

Folie niskoparoprzepuszczalne KF znalazły zastosowanie jako warstwy wstępnego krycia w budynkach z poddaszem użytkowym oraz nieużytkowym. Folie niskoparoprzepuszczalne świetnie sprawdzają się jako wiatroizolacje w ścianach budynków o konstrukcji szkieletowej (drewnianej i metalowej). W budynkach, w których funkcje i proste kształty dachu nie wymagają stosowania membran dachowych o wysokiej paroprzepuszczalności, a jednocześnie ważna jest wysoka wytrzymałość i niskie koszty materiału, można stosować folie niskoparoprzepuszczalne.

mbr3

Folie paroizolacyjne

Folia paroizolacyjna zastosowana w połączeniu z membranami wysokoparoprzepuszczalnymi EUROTOP umożliwia zachowanie odpowiednich warunków klimatycznych w mieszkalnych pomieszczeniach poddasza. 

W ofercie występują dwa rodzaje foli paroizoalcyjnych: Termofol 90 i Eurotop Activ V110. Termofol 90 to folia paroizolacyjna z warstwa refleksyjną która bardzo dobrze zabezpiecza przed przenikaniem pary wodnej do termoizolacji, a dzięki obecności cienkiej warstwy folii aluminiowej odbija część ciepła pochodzącego z poddasza. Eurotop Activ V110 to aktywna folia paroizolacyjna umożliwiająca przepływ pary wodnej do wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia w kontrolowanych zakresach, co powoduje lepsze osuszanie dachu. Folia Activ V110 może być stosowana również jako wiatroizolacja w ścianach wentylowanych, montowana po zewnętrznej stroni