Kominki wentylacyjne WIRPLAST

wirplast

Kominki wentylacyjne przeznaczone są do bezpiecznego i estetycznego przeprowadzenia przewodów wentylacji przez pokrycia dachowe ponad dach. Stosowane są do wentylacji grawitacyjnej poddaszy użytkowych, strychów, garaży, instalacji sanitarnych oraz wylotów przewodu centralnego odkurzacza.

Kominki występują o średnicy 110mm i 150mm, w wersji izolowanej, nieizolowanej, jak również z wentylalatorem mechanicznym, kiedy wymagany jest duży przepływ powietrza, przeznaczony jest do małych pomieszczeń w wszczególności łazienek, wc, kuchni, biur, itp. Średnica koiminka o przekroju 150mm służy do ziększenia przepustowości systemu wentylacyjnego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwnią klientów marka WIRPLAST wyposażyła produkty w poziomicę (WASSERWAGA), która została wbudowana na stałe do kominka w celu ustawienia płaszczyzn lub prostych w kierunku pionowym lub poziomym. Poziomica daje wiele korzyści doświadczonemu dekarzowi, takich jak: wygodny i krótszy czas montażu bez dodatkowych osób, w efekcie estetyczny wygląd kominka na dachu. W efekcie posiadamy wiele różnych dopasowanych przejść dachowych większości producentów blachówek, blach trapezowych, płaskich (rąbek stojący), dachówek, gontów, łupka, itp.